Producenci
Blog wpisy
Czyszczenie term gazowych

O kotły gazowe warto dbać, jednak dotarcie do wszystkich złogów, powstałych w procesie spalania, nie jest łatwym zadaniem. Właśnie dlatego Sotin 230 GA wyposażono w specjalną rurkę, dzięki której spray dostaje się w najbardziej niedostępne zakamarki. Preparat ten ponadto neutralizuje powierzchnię kotła i chroni przed korozją.

Czyszczenie szkła kominkowego

Czyszczenie czegoś takiego, jak szyba kominkowa bez odpowiedniego przygotowania to prawdziwa katorga. Zastosowanie profesjonalnego środka, który usunie sadzę i osady smoliste wydaje się w tym przypadku koniecznością. Sotin 120 wykonuje te czynności delikatnie, nie rysując powierzchni. Wszystko, co musimy zrobić, to rozprowadzić preparat na czyszczonej powierzchni, pozostawić do zadziałania, a następnie zetrzeć suchą szmatką.

Zabezpieczenie instalacji grzewczej

Posiadanie na własność domu i mieszkania wymaga od nas specjalnej dbałości o posiadłość. Często nie ma już tutaj żadnej spółdzielni, która zajmuje się wieloma praktycznymi kwestiami i nagle dociera do nas, o jak wiele rzeczy trzeba jeszcze zadbać. Przychodzimy z pomocą i prezentujemy jedno z zagadnień, które bardzo prawdopodobnie może umknąć uwadze posiadacza domu.

Konserwacja systemu grzewczego to kwestia, z którą mogliśmy się dotąd nie spotykać. Od razu nasuwa się pytanie: czy muszę się tym zająć, skoro nigdy dotąd tego nie robiłem i moi rodzice chyba też nie? Najlepiej tak, a powodów jest kilka.

Solidne uszczelnianie brodzika

Poza starannym wyborem kabiny prysznicowej, komfort jej użytkowania zależy jeszcze od jakości montażu. Przydatnym narzędziem na pewno okaże się taśma MEPA Aquaproof do uszczelniania brodzika.

Błyszcząca warstwa ochronna na wykładzinie PCV 10
Błyszcząca warstwa ochronna na wykładzinie PCV

 

Powłoki polimerowe nakłada się na podłogi wyłożone wykładziną PCV.


Jakie jest ich zadanie?


1. Zatrzymują przenikalność płynów
2. Są antypoślizgowe.
3. Ułatwają utrzymania czystości – obniżenie kosztów eksploatacji.
4. Zwiększają trwałości wykładziny. Najpierw ściera się polimer, który w łatwy sposób można uzupełniać w miejscach o wzmożonym ruchu. Ochrona przed zarysowaniem.
5. Nadają wykładzinie estetyczny wygląd – połysk i żywe kolory.

Sposób nakładania warstwy polimerowej możecie zobaczyć na filmie instruktażowym firmy Forlux.


Pamiętać trzeba, że  nie wolno kłaść polimerów bezpośrednio po położeniu wykładziny – musi nastąpić odparowanie klejów i innych lotnych substancji chemicznych. Nie stosowanie się do tego wymogu może powodować powstawanie plam na wykładzinie lub złuszczanie polimeru.
Wykładzina musi być gruntownie oczyszczona z brudu i starych powłok preparatem do gruntownego mycia podłóg PG514

Warstwy polimerowe muszą być myte i pielęgnowane odpowiednimi preparatami (Forlux ZC)i okresowo polerowane. Uzupełniane w miejscach częściej użytkowanych.
Podłoga po nałożeniu polimeru nie powinna być użytkowana przez 8-12 godzin.
 

FORLUX powłoka zabezpieczająca do podłóg PP508FORLUX wysokopołyskowa powłoka zabezpieczająca do podłóg PP509

 

Komentarze do wpisu (10)

19 czerwca 2018

Nigdy nie używałam powłok nabłyszczających przy pielęgnacji podłogi.Kusi mnie ich uzycie,ponieważ podłoga wygląda pięknie i błyszcząco. Rewelacyjnie. Sprawia wrażenie bardzo zadbanej i wypolerowanej.Fajne jest to,że ten preparat przedłuża trwałość wykładziny. Widzę same plusy stosowania takiego preparatu.

19 czerwca 2018

Ja kiedyś się skusiłam - innej firmy. Na opakowaniu nie było napisane, jakim preparatem można ją zmyć i musiałam szorować szczotką. Jeżeli znowu się zdecyduję, to kupię od razu z preparatem do zmywania. resztki powłoki wyglądają gorzej niż wykładzina bez niej.

20 czerwca 2018

Dotychczas nie używałam powłok nabłyszczających

21 czerwca 2018

Uzywalam preparatu nabłyszczającego jest to pracochlonne bo trzeba nanosic 2 razy ale efekt murowany.

22 czerwca 2018

Nie używałem preparatów nabłyszczających, ale chętnie bym wypróbował Waszej.

26 czerwca 2018

Nie używałam tego typu profesjonalnych produktów nabłyszczających. Okazuje się, że popularne środki nie zapewniają takiego efektu mimo systematycznego stosowania. Chętnie wypróbuję tego typu specjalistyczne produkty; podłogi prezentowane w powyższym artykule prezentują się pięknie! :)

27 czerwca 2018

Nie używam :)

29 czerwca 2018

Zdecydowanie zgadzam się z opiniami , że problemy jakie powstają po użyciu Nabłyszczaczy , to przede wszystkim wina złej aplikacji, nie przygotowania odpowiednio podłogi przed nabłyszczeniem i przede wszystkim nie zapoznawanie się z "instrukcją obsługi".... Podłoga powinna być wcześniej umyta, odtłuszczona, dopiero później nakłada się niewielką ilość produktu na powierzchnię, a zmywa się po nałożeniu nie więcej niż 3 warstw preparatu. Nie dziwię się, że jak któraś z koleżanek żaliła mi się, że po kilku latach nie umiała zmyć nabłyszczacza...Jak było tam 100 warstw to nie dziwota..!!! Ja używam go od wielu lat, stosując się do zaleceń producenta praktycznie na wszystkich powierzchniach i nabłyszczam nawet kamienny murek na zewnątrz na tarasie i jestem bardzo zadowolona!!! Nabłyściłam też nagrobek mleczkiem do nabłyszczania nagrobków lastriko i jestem zachwycona efektem Polecam czytać ulotki i sposoby stosowania!!

30 czerwca 2018

Nie używałam, ale przydałoby się ;)

30 czerwca 2018

Jeszcze nie używałem

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl