Producenci
Blog wpisy
Zabieg wyszczuplająco-ujędrniający do zrobienia w domu

Prosty i skuteczny zabieg wyszczuplająco-ujędrniający FARMONA DERMO SLIM

na pierwszy ogień idzie peeling. Nanosimy go na części ciała objęte zabiegiem i kolistymi ruchami wykonujemy delikatny masaż, po czym strzepujemy peeling ze skóry. Intensywność złuszczania naskórka regulujemy siłą masażu. Jako drugi nakładamy koncentrat ENDERMOLOGY SYSTEM i również wmasowujemy go w skórę.

Konserwacja narzędzi i przedmiotów metalowych

Sotin W 62 - preparat konserwujący urządzenia metalowe

Preparat ten łatwo rozsmarowuje się na powierzchniach przedmiotów, co umożliwia jego aplikację w trudno dostępnych miejscach. Metalowym powierzchniom zapewnia odporność przed ścieraniem, co czyni go doskonałym środkiem ochronnym dla narzędzi.

Jak pozbyć się kamienia z muszli klozetowej

Usuwanie kamienia z muszli klozetowej to niełatwe zadanie, którego mało kto chciałby się podjąć bez pomocy preparatów chemicznych. Osady na dnie toalety wyglądają - co tu dużo mówić - co najmniej nieestetycznie, dlatego przygotowaliśmy dla państwa przegląd oferty związanej z czyszczeniem WC.

Nowość od marki Yope - masła do ciała

22 maja premierę będzie miała nowa seria kosmetyków marki Yope. Masła do ciała w sześciu zapachach, takich samych, jakie oferowane są już w katalogu żelów do kąpieli. Naturalne, odżywcze masła do ciała Yope zawierają olej kokosowy, masło shea i murumuru, olej z oliwek i awokado oraz glicerynę. Każde z maseł, oprócz bogatej bazy, zawiera też pielęgnujące ekstrakty roślinne nadające im różne właściwości.

Skrzypiące drzwi? Problem z zamkiem? - Odrdzewiacz Sotin W68

Utlenianie żelaza, zwane częściej rdzewieniem, to problem, z którym ścieramy się w przeróżnych sytuacjach. Jeżeli skrzypiące drzwi doprowadzają cię do szału, stary zamek w ogrodzie staje się powoli niemożliwy do otworzenia czy pewne elementy samochodu grożą awarią, mamy dla ciebie rozwiązanie.

Produkt dnia
SOTIN R77 preparat do czyszczenia i udrażniania rur
SOTIN R77 preparat do czyszczenia i udrażniania rur

44,99 zł

Cena regularna: 58,00 zł

szt.
Hałas w grzejnikach 4
Hałas w grzejnikach

 

Jednym z mniej drastycznych, lecz czasem mocno natarczywym problemem z instalacją centralnego ogrzewania jest hałas w grzejnikach. Czy z waszego systemu grzewczego dobiega stukanie, bulgotanie, szumy, a może słychać przelewającą się wodę? Pochylmy się przez moment nad tą kwestią.

 

Hałas w grzejnikach

 

Źródła niepożądanych dźwięków mogą być różne, począwszy od zwykłego zapowietrzenia lub wad konstrukcyjnych. Jeżeli nowa instalacja zachowuje się głośno, należy rozmówić się z jej wykonawcą, ponieważ prawdopodobny jest zbyt duży przepływ wody, który skutkuje destabilizacją ciśnienia. Częściej źródłem hałasu jest jednak osad z kamienia kotłowego, który nieregularnie zawęża możliwości przepływu, a zakłócony strumień wody wydaje odgłosy. Szczególnie intensywnie działają osady z krzemianów, które ze względu na swoją twardość mają powodują szczególnie donośne dźwięki.

 

Zagrożenie

 

Wspominaliśmy na początku, że hałas w grzejnikach jest mniej drastyczną dysfunkcją instalacji i to prawda. Jest to jednak symptom powstawania kamiennych osadów wewnątrz rur, które same w sobie mogą prowadzić do zmian naprężeń, a w konsekwencji do powstawania pęknięć. Nieregularności osadów sprzyjają również działaniu korozji wżerowej, która rozwija się w powstałych zakamarkach. Koniec końców dźwięki dobiegające z instalacji ostrzegają nas przed możliwością powstania w przyszłości nieszczelności.

 

Rozwiązanie

 

Zapowietrzenie grzejników jest procesem naturalnym i właściwie nie da się mu zapobiec. Powietrze przenika do instalacji przez nawet mikroskopijne nieszczelności, dlatego nie jest niczym dziwnym, że w długim czasie nasza instalacja przyjmie niewielką ilość gazu. Dodatkowo w rurach wytwarzają się: wodór w wyniku działania korozji oraz siarkowodór w wyniku reakcji beztlenowych, gdy w instalacji obecne są związki organiczne. Najlepszą wskazówką, po której możemy poznać zapowietrzony grzejnik, jest jego nierównomierne nagrzanie z zimniejszą górą. To właśnie tam zawsze gromadzą się gazy, a ponieważ czynnikiem cieplnym naszej instalacji jest woda, obszar wypełniony gazem pozostanie niedogrzany.

 

Jeżeli po odpowietrzeniu problem nie zniknął, możemy przystąpić do działania właściwego, czyli usuwania kamienia z instalacji centralnego ogrzewania. Najlepiej dokonać tego przy pomocy preparatu Sentinel X200. Operacja ta jest możliwa do wykonania nawet bez pomocy fachowca. Należy dodać preparat do instalacji w stężeniu 1% za pośrednictwem naczynia wzbiorczego lub dozownika obejściowego. Warto tego dokonać na spokojnie przed rozpoczęciem sezonu grzewczego. Preparat można pozostawić w instalacji.

 

 

 

 

 

Komentarze do wpisu (4)

9 sierpnia 2018

Czyszczenie instslacji co.jest bardzo ważne nie tylko z powodu hałasu (miałam wątpliwą przyjemność słyszeć kaloryfery) a przede wszystkim z powodu bardzo ważnego zimą, czyli zimnego pokoje w wyniku zakamienionych kaloryferów. W pracy mam taką sytuację. W pomieszczeniu ok 26-30 m2 są 3 grzejniki i jest ciągle zimno. Kaloryfery są zwyczsjnie zimne. Każdy majster twierdzi że są zakamienione... co prawda mamy teraz upały za oknem, ale ja jestem ciepłolubna, już się boję co bedzie zimą. Pozdrawiam z Mazur.

12 sierpnia 2018

Czysta instalacja = sprawne ogrzewanie. Z biegiem czasu w kaloryferach zaczyna osiadać kamień, który skutecznie odetnie ciepło w żeberkach. Lepiej działać z wyprzedzeniem, profilaktycznie czyszcząc wnętrze niż marznąć słuchając bulgotania spragnionego wody grzejnika. Tak było w moim przypadku, gdzie w jednym z pokoi grzało tylko pierwsze żeberko, ale tak to bywa że mądry polak po szkodzie. Sumując: czyszczenie preparatem to skuteczna i tania profilaktyka, bardziej ekonomiczna niż wizyta hydraulika lub wymiana grzejnika, a to już są spore koszty.

29 sierpnia 2018

Mam instalację w miarę nową i jak do tej pory to odpowietrzanie pomagało.To ,że można przeczyścić grzejniki od środka i to na dodatek samemu to dla mnie bardzo ciekawa informacja.Zwłaszcza ,że podano jak to zrobić.Problem ,,hałaśliwej,, instalacji miałam na wcześniejszym mieszkaniu ale wtedy nikt nie powiedział ,ze istnieje możliwość czyszczenia instalacji od wewnątrz a pewnie rozwiązałoby to problem ,bo odpowietrzanie nie za bardzo pomagało.Jednym słowy lepiej zapobiegać niż mieć potem problemy do ,których potrzeba już wzywać fachowca.

30 sierpnia 2018

Usuwamy kamień z żelazka, czajnika, ekspresu, nagrzewnicy, zębów. Uznajemy to rzecz oczywistą bo w większości przypadków go widzimy i odczuwamy negatywne skutki jego obecności. Usuwania kamienia z instalacji centralnego ogrzewania to taka sama konieczność jak z innych urządzeń tylko że tu jest skrzętnie ukryty, a temat jest bardziej egzotyczny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl